GTW powroty z i do

GTW- powroty z i do...

Dla czekających, doczekanych, powracających.

Witamy na stronie poświeconej szeroko rozumianym tematom : poprawczaków , więzienia, polityki karnej , warunków odbywania kary, polityki penitencjarnej, przyczyn wejścia na drogę kończącą swój bieg za kratami, powrotu do popełniania przestępstwa w warunkach tzw. recydywy , funkcjonowaniu na wolności po zakończeniu odbywania kary itp.


#1 2014-01-18 17:32:03

 justysia

Moderator

Skąd: Bytom
Zarejestrowany: 2014-01-18
Posty: 280

Leczenie w polskim więziennictwie

Zamieszczam spis jednostek w ktorych funkcjonuja oddziały szpitalne.
Temat ten nie jest czysto informacyjny, przecież wiemy, że jest szpital nie zawsze oznacza jest pomoc. Czyżbym się myliła


38 miesięcy - a teraz zapomnijmy, że dzieliła Nas krata...

Offline

 

#2 2014-01-21 19:44:32

 nini

Użytkownik

Zarejestrowany: 2014-01-20
Posty: 57

Re: Leczenie w polskim więziennictwie

Uważam też, że fakt istnienia szpitala nie oznacza doraźną pomoc.... Mój eSio miał zapalenie skóry, jakiegoś grzyba (zaraził się w szpitalu jak pracował tam na oddziale) i potem znikąd pomocy!! Drapał się do krwi. Jedynie ostra interwencja jego matki i moja przyniosła efekt.... ;/ Szkoda słów!


W codzienności każda chwila, zwykłe dni są sprawdzianem naszej miłości.

Offline

 

#3 2014-01-23 19:24:02

 justysia

Moderator

Skąd: Bytom
Zarejestrowany: 2014-01-18
Posty: 280

Re: Leczenie w polskim więziennictwie

Jednostki penitencjarne i oddziały szpitalne :
AŚ Bydgoszcz: wewnętrzny, chirurgiczny, laryngologiczny
ZK Grudziądz 1: ginekologiczno-położniczy
ZK Barczewo: wewnętrzny, detoksykacyjny
AŚ Bytom: wewnętrzny, okulistyczny
ZK Czarne: wewnętrzny, wewnętrzny dla przewlekle chorych
AŚ Gdańsk: wewnętrzny, neurologiczny, przeciwgruźliczy
AŚ Kraków: wewnętrzny, chirurgiczny, psychiatryczny (leczenie i obserwacje)
ZK Łódź 2: wewnętrzny, chirurgiczny, przeciwgruźliczy, psychiatryczny(leczenie i obserwacje), detoksykacyjny, rehabilitacji leczniczej
ZK Potulice: przeciwgruźliczy, hepatologiczny
AŚ Poznań: wewnętrzny, psychiatryczny(leczenie i obserwacje), dermatologiczny
AŚ Warszawa-Mokotów: wewnętrzny, chirurgiczny, psychiatryczny(leczenie i obserwacje), ortopedyczny OIOM
AŚ Wrocław: psychiatryczny(leczenie i obserwacje)
ZK Wrocław 1: wewnętrzny, chirurgiczny
AŚ Szczecin: wewnętrzny, psychiatryczny(leczenie i obserwacje)

Dodatkowo funkcjonują ambulatoria
Mam wrażenie, że zmalała ilość szpitali przy ZK, czy AŚ


38 miesięcy - a teraz zapomnijmy, że dzieliła Nas krata...

Offline

 

#4 2014-01-25 01:21:02

 tygrysek

Zaawansowany

Skąd: Otwock
Zarejestrowany: 2014-01-25
Posty: 388
Punktów :   27 

Re: Leczenie w polskim więziennictwie

justysia napisał:

Temat ten nie jest czysto informacyjny, przecież wiemy, że jest szpital nie zawsze oznacza jest pomoc. Czyżbym się myliła

Nie,nie mylisz się.Osobiście podczas długoletniego pobytu w więzieniu poznałem upokarzająca prawdę o "lecznictwie" w polskich zakładach karnych.W Kamińsku na wszelkiego rodzaju dolegliwości,nieważne jakie(czy to ból czy wysypka) dostawałem ketonal,na Grochowie w momencie gdy półprzytomnego i rozpalonego z gorączki doprowadził mnie kolega spod celi do lekarza,usłyszałem żebym cieplej się ubierał,natomiast geniusz "leczący" w Żytkowicach po kilkukrotnym przypomnieniu o zdjęciu rentgenowskim kręgosłupa na które notabene dostałem skierowanie w przeddzień wyjazdu z innej jednostki usłyszałem:...co się pan tak upiera,przecież zdjęcie pana nie wyleczy..." Tak więc gdy chcę sobie poprawić humor to wchodzę na oficjalne strony dowolnych zk i czytam te bzdury o wysokim standarcie lecznictwa w tej jednostce.

Ostatnio edytowany przez tygrysek72 (2014-01-25 01:22:49)


...swego garba się nie widzi...

Offline

 

#5 2014-01-25 09:55:29

 justysia

Moderator

Skąd: Bytom
Zarejestrowany: 2014-01-18
Posty: 280

Re: Leczenie w polskim więziennictwie

Napisałam to po prawdzie ironicznie, bo sami z M przeszliśmy pewne sprawy z więziennym leczeniem
Pierwszy raz kiedy bezskutecznie przepisywano maści na kolano wielkości piłki dziecięcej (bo z małym arbuzem chyba przesadziłabym), dopiero po 2 tygodniach zaczęto wozić Go do szpitala i następnie jak po masowym zatruciu, o którym pisano M miał wrzody, i dopiero jak zemdlał i splunął krwią na peronce przewieziono Go do AŚ Bytom. Na pytanie dlaczego zwlekali, skoro mówił, że źle się czuje uznano, że każdy może udawać...


38 miesięcy - a teraz zapomnijmy, że dzieliła Nas krata...

Offline

 

#6 2014-02-15 21:40:02

 flatron

Zaawansowany

Skąd: masz ciastka?
Zarejestrowany: 2014-02-14
Posty: 353

Re: Leczenie w polskim więziennictwie

Ja tam bym unikał leczenia za kratą.
Może nie mam dużego doświadczenia ale i tak mam złą opinie.
nr1. w Kielcach poszedłem do dentysty bo mnie ząb łupał... wszystko fajnie pięknie by było jak by dentystka znała zasady higieny i nie obsługiwała wszystkich w tych samych rękawiczkach. fe. - może to nic poważnego ale się brzydzę.

nr2. w Chmielowie poszedłem do doktora po coś na żylaki bo niestety mnie męczą na łydce.
dostałem jakieś pigułki, nie wiadomo co po czym mnie jeszcze bardziej kulas bolał. tak że podziękowałem.

Ogólnie dużo ludzi się skarży na leczenie w zakładzie.


"Każdy potrafi głupiego udawać, mądrości trzeba, by głupim sie stawać"
"Ten, kto boi sie byc pokonany, może z góry być pewien przegranej"
a między nami, powiem Wam jeszcze że... z każdym dniem mojego życia nieuchronnie wzrasta liczba tych którzy mogą mnie cmoknąć w pupe.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.lolzone.pun.pl www.preity-zinta1.pun.pl www.mucc.pun.pl www.rebeldee.pun.pl www.bakugan-dark-revisions.pun.pl